پنجشنبه, فروردین ۲۳, ۱۴۰۳
spot_img
خانهگزارشصدور سند ۸۰۰هکتار از مراتع گنبدکاووس به نام منابع طبیعی

صدور سند ۸۰۰هکتار از مراتع گنبدکاووس به نام منابع طبیعی

صدور سند ۸۰۰هکتار از مراتع گنبدکاووس به نام منابع طبیعی

رئیس کل دادگستری گلستان از صدور سند ۸۰۰هکتار از اراضی مراتع گنبد کاووس به نام منابع طبیعی با ورود دستگاه قضایی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حیدر آسیابی گفت: حکم نقل و انتقال این مراتع در مرحله اجرای احکام بود که با ورود دادگستری گلستان و پیگیری های قضایی با شعبه صادرکننده دستور در تهران، روند اجرای حکم متوقف و در نهایت دستور به نفع منابع طبیعی صادر شد.

رئیس کل دادگستری گلستان خاطرنشان کرد: پس از صدور این دستور، بلافاصله حدنگاری این مراتع در منطقه «دُزالوم» گنبدکاووس انجام شد و سند آن به نام منابع طبیعی تثبیت شد و به این ترتیب چهار دهه کشمکش بر سر مالکیت این مراتع پایان یافت.

او گفت: از ابتدای امسال با پیگیری‌های قضایی، سند دوهزار هکتاری دو تالاب بین‌المللی «آلاگل» و «آلماگل» گنبد کاووس هم حدنگاری و سند آن به نام سازمان جنگل ها و مراتع کشور صادر شد.

آسیابی ادامه داد: ۳۸۰هکتار از مراتع منطقه «چپرقویمه» گنبدکاووس هم پس از یک دعوای حقوقی 30ساله با رای دادگاه‌های گلستان امسال به نام منابع طبیعی سند خورد و پارسال هم با پیگیری دستگاه قضایی استان گلستان ۴۷۰هکتار از مراتع گنبد کاووس پس از ۵۰سال به منابع طبیعی برگردانده شد.

رئیس کل دادگستری گلستان تاکید کرد:از همه ظرفیت‌های شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان گلستان برای جلوگیری از دست‌اندازی و تغییر کاربری جنگل‌ها، مراتع و سواحل استفاده می‌کنیم و خوشبختانه با همین پیگیری‌ها تاکنون 96درصد اراضی منابع طبیعی استان گلستان حدنگاری شده و در حال صدور سند به نام منابع طبیعی است.

وی در پایان گفت: در شش ماهه نخست امسال نیز 663هکتار از اراضی جنگلی، مرتعی و ساحلی با رای دادگاه‌های استان گلستان به منابع طبیعی بازگردانده شد.

دیگر مطالب

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

پربیننده ترین مطالب