پنجشنبه, فروردین ۲۳, ۱۴۰۳
spot_img
خانهگزارشکافه رستوران تورکمن اوبا

کافه رستوران تورکمن اوبا

در ابتدای خیابان خرمشهر گنبد، کافه رستوران تورکمن اوبا با تلفیقی از فرهنگ ترکمن یک کافه و رستوران متفاوت در منطقه ترکمن صحرا در دوازدهم تیر ماه ، سال ۱۳۹۶ افتتاح شد. موسس، طراح وسرمایه گذار این مجموعه اقای ستار گرگانی متولد ۱۳۴۴ در گنبد و کارشناس علوم تغذیه و فعال اقتصادی میباشند که از سال ۱۳۷۰ در زمینه های حمل و نقل بین المللی (مدیرعامل شرکت حمل و نقل بین المللی کالای جوشن سیر درگنبدکاووس) وتجارت خارجی و کارگاه تولید ی پلاستیک (رییس هیات مدیره شرکت تولیدی پلاستیک صداقت صحرا واقع در ناحیه صنعتی آقچلی) به فعالیت های اقتصادی مشغول میباشند .

وجه تمایز کافه ترکمن اوبه طراحی آن به صورت یک روستای کوچک ترکمن به همراه آلاچیق های ترکمنی می باشد که محیطی زیبا و دلنشین را برای مشتریان فراهم آورده است. ۱۲ عدد آلاچیق ترکمنی با تغییراتی در ساختار سنتی آن در این رستوران برپا شده است که خدمات دهی به مشتریان در داخل این آلاچیق ها ارائه می شود. هدف از تاسیس کافه تورکمن اوبه ایجاد مرکزی برای معرفی فرهنگ غذایی تورکمن ها و ارائه غذاهای سنتی تورکمنی ودیگر غذاها و ایجاد محیط سنتی تورکمنی میباشد تا صرف کننده غذا احساس نماید در خانه تورکمن نشسته است و بدین طریق فرهنگ سنتی و اصیل تورکمن با تلفیق وسایل مدرن به دیگران و جوانان تورکمن شناسانده شود. وجه تمایز کافه تورکمن اوبا نسبت به بقیه کافه و رستوران های شهر گنبد در این است که کافه تورکمن اوبا کاملا سنتی و خانوادگی و دنج میباشد و هر خانواده در یک الاچیق تورکمنی بطور خصوصی نشسته و به صرف غذا و یا نوشیدنی وآبمیوه و بستنی می پردازد و همچنین محیطی صمیمی برای برگزاری نشست های خصوصی و جلسات اداری و دورهمی ها و برگزاری جشن های تولد و غیره میباشد. ظرفیت الاچیق های تورکمن اوبا متفاوت بوده و ظرفیت الاچیق ها از ۱۲ الی ۲۵ نفر میباشد که هم بشکل میزگرد با صندلی دور میز میشود نشست هم بر روی زمین با تکیه بر پشتی های تورکمنی دور میز گرد کوتاه میتوان نشست که به وسایل سرمایشی و گرمایشی مدرن مجهز میباشد.

 

کافه تورکمن اوبا ۸ نفر پرسنل دارد که پرسنل این کافه با لباس سنتی ترکمن به خدمات دهی می پردازند در این رستوران علاوه بر ارائه غذاهای سنتی ترکمنی دیگر غذاهای ایرانی و فرنگی نیز ارائه می گردد.

با توجه به اینکه نام کافه تورکمن اوبا بصورت انحصاری ثبت رسمی گردیده و دارای لوگوی انحصاری میباشد در اینده شعبه هایی نیز در دیگر شهرهای ایران و کشور ترکیه ایجاد خواهد شد.

آدرس وب سایت کافه تورکمن اوبا:  www.TurkmenOba.com

 

 

دیگر مطالب

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

پربیننده ترین مطالب