شنبه, اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۳
spot_img
خانهاجتماعیزوج پزشک گنبدی یک مدرسه دو کلاسه روستایی ساختند

زوج پزشک گنبدی یک مدرسه دو کلاسه روستایی ساختند

بهره‌برداری از یک واحد آموزشی دو کلاسه در روستای “یسیرگچن” از توابع بخش مرکزی گنبدکاووس که به همت زوج پزشک این شهرستان احداث شده بود، آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از ایرنا، در مراسم بهره‌برداری از این واحد آموزشی که روز دوشنبه در روستای یسیرگچن برگزار شد، مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس در سخنانی با تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید از دکتر “بی‌بی فاطمه جهانی” و دکتر ” قربان‌محمد ایری” زوج پزشک نیکوکار این شهرستان برای ساخت این واحد آموزشی، قدردانی کرد.

کمال‌الدین نظرنژاد گفت: به همت خیرین مدرسه‌ساز، فضاهای آموزشی خوبی در سال‌های اخیر در روستاهای کمتر برخوردار گنبدکاووس احداث شده و این اقدامات خیرخواهانه و ارزشی هم اکنون با درحال احداث بودن ۱۵ یا ۱۶ مدرسه همچنان ادامه دارد.

وی از ۲۷ دانش‌آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی این روستا نیز درخواست کرد تا ضمن حفظ و نگهداری از مدرسه، با خوب درس خواندن، افراد موثری برای آینده کشور باشند و پاسخ خوبی به نیکوکارانی بدهند که برای آنها فضای آموزشی مناسب احداث کردند.

نظرنژاد همچنین گفت: پیش از ساخت این مدرسه که با زیربنای تقریبی ۱۵۰ مترمربع و با هزینه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال توسط زوج پزشک گنبدی و به نام زنده یاد ” نورالله جهانی” احداث شده، دانش‌آموزان در دو نوبت صبح و عصر مشغول تحصیل بودند اما از امروز فقط در نوبت صبح و به صورت چند پایه ادامه تحصیل می‌دهند.

دکتر بی‌بی فاطمه جهانی پزشک نیکوکار گنبدی که به اتفاق همسرش این واحد آموزشی را احداث کرده، در سخنانی گفت: این مدرسه را به یاد پدرم نورالله جهانی که یک فرهنگی بازنشسته بود، احداث کردم تا مکانی برای علم‌آموزی دانش‌آموزان روستای کمتر برخودار یسیرگچن باشد.

وی افزود: پدرم همیشه به چهار فرزند خود که من بزرگترین آنها و درآن زمان دانشجوی رشته پزشکی عمومی بودم، سفارش می‌کرد تا خوب درس بخوانیم و فرد موثری برای جامعه باشیم که بحمدالله این آرزوی پدرم محقق شد و اکنون هر چهارفرزند وی پزشک متخصص هستند.

دکتر جهانی از دانش‌آموزان روستای یسیرگچن درخواست کرد که بدون توجه به مشکلات و کمبودها با انگیزه بالا درس بخوانند و فرد موثری برای خانواده و جامعه خود شوند.

در این مراسم همچنین ازسوی این زوج پزشک گنبدی، بسته‌های نوشت افزار به تعداد دانش‌آموزان این واحد آموزشی نیز تهیه و به آنان هدیه شد تا لبخند شادی آنها و والدین دانش‌آموزان که برای افتتاح مدرسه آمده بودند، مضاعف شود.

 

 

تجلیل اهالی از زوج پزشک گنبدی با تقدیم هدایایی که تهیه کرده بودند، از دیگر حاشیه‌های این مراسم بود که رییس و برخی اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز گنبدکاووس نیز در آن حضور داشتند.

روستای یسیرگچن از توابع بخش مرکزی شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس در فاصله ۳۰ کیلومتری از مرکز شهرستان واقع است و ۴۰۰ خانوار جمعیت دارد.

دیگر مطالب

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

پربیننده ترین مطالب