شنبه, اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۳
spot_img
خانهحوادثسیلاب در گنبدکاووس

سیلاب در گنبدکاووس

با تداوم طغیان رودخانه گرگانرود و ورود آب ناشی از آن از چند منطقه به داخل شهر گنبد، اظهارات ساکنین برخی از مناطق شمالی این شهر حاکی از ورود آب به داخل منازل است.

مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا در صبح روز چهارشنبه 29 اسفند، حاکی از افزایش حجم آب ورودی به داخل شهر نسبت به اواخر شب گذشته است و هم اینک آب، خیابان امام خمینی شمالی از محدوده خیابان کمینه به سمت شمال شهر را به صورت کامل فرا گرفته و امکان تردد برای خودروهای کوچک از این مسیر به سمت محله آخوند آباد و پل خروجی این شهر فراهم نیست.
آب ورودی به شهر در این قسمت در حال وارد شدن به خیابان کمینه است و برخی ساکنین این منطقه در محدوده خیابان فردوسی شمالی از ورود آب به داخل منازل خود خبر دادند.
اطلاعات مردمی گویای ورود آب به منازل مردم در قسمت های انتهایی خیابان ملانفس گنبد، بویژه کوچه فرعی آن به سمت حریم رودخانه گرگانرود است.
با توجه به اطلاع رسانی هایی انجام شده، ساکنین گنبدی حاشیه رودخانه گرگانرود روز گذشته نسبت به تخلیه منازل خود اقدام کرده اند.

مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا از جریان آب رودخانه گرگانرود در محدوده پل گدم آباد حاکی از تداوم شدت جریان آن است و سطح آب نسبت به شب گذشته تفاوت محسوسی نداشته و آب مماس با بدنه پل در حال جریان است.
در عین حال یکی از ساکنین کوچه رحمانیه در محله آخوند آباد گنبدکاووس در حاشیه رودخانه گرگانرود از آغاز کاهش سطح آب در این کوچه خبر داد، که از شب گذشته آب به این کوچه نفوذ کرده بود.

فرماندار ویژه گنبدکاووس و معاون استاندار گلستان صبح روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در خصوص آخرین وضعیت سیلاب در گنبدکاووس گفت: خوشبختانه نگرانی اصلی که بحث ورود آب سد گلستان به مناطق مسکونی است برطرف شده و طبق آخرین اطلاعات، هرچند سرریز آب این سد ادامه دارد ولی ارتفاع آب سد نسبت به شب گذشته حدود 20 سانتی متر کاهش داشته و برآوردها گویای میل حجم آب گرگانرود به سمت کاهش است.
وی خاطرنشان کرد: مشکل اصلی در حال حاضر رفع آبگرفتگی خیابان های و کوچه های شهر است که از صبح امروز نسبت به آن اقدام شده است.
فرماندار ویژه گنبدکاووس با تایید نفوذ آب به داخل منازل در برخی محلات شمالی گنبدکاووس، خاطرنشان کرد: آمار دقیقی در این خصوص فعلا وجود ندارد.
بارش شدید باران در دو روز گذشته و سرریز آب سدهای بوستان و گلستان در مناطق بالادست گنبدکاووس باعث پرآبی رودخانه گرگانرود و در معرض خطر سیل قرار گرفتن شهر گنبدکاووس و روستاهای پایین دست این سد در شرق گلستان شده است.

دیگر مطالب

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

پربیننده ترین مطالب