یکشنبه, اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۳
spot_img
خانهاجتماعیگنبدکاووس تبدیل به شهر جهانی فرش می‌شود

گنبدکاووس تبدیل به شهر جهانی فرش می‌شود

معاون استاندار گلستان گفت: ایجاد شهر جهانی فرش در گنبدکاووس به تصویب رسیده و در صورت رایزنی با معاون وزیر روند ایجاد آن سریع‌تر طی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان ترکمن به نقل از تسنیم، ابراهیم کریمی عصر چهارشنبه دوم بهمن ماه ۱۳۹۸ ، در کارگروه فرش استان گلستان اظهار داشت: بازارچه تلفیقی فرش و صنایع دستی و ایجاد شهر جهانی فرش در گنبدکاووس می‌تواند معضل فروش فرش در گلستان را حل کند.

وی افزود: ایجاد شهر جهانی فرش در گنبدکاووس به تصویب رسیده و در صورت رایزنی با معاون وزیر روند ایجاد آن سریع‌تر طی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان تصریح کرد: در گنبدکاووس نمادهایی از فرش ترکمن ایجاد شده و با آماده شدن زیرساخت‌ها، شهر جهانی فرش ایجاد خواهد شد تا گردشگران برای خرید فرش به این شهر سفر کنند.

وی با بیان اینکه فرش ترکمن باید به دنیا شناسانده شود، گفت: تبلیغات فرش ترکمن بسیار مهم است و با ایجاد نمایشگاه می‌توان ظرفیت عرضه فرش را ارتقا داد.

کریمی تصریح کرد: به دلیل افزایش هزینه‌ها، بافنده توان شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را ندارد و ایجاد شهرک صنعتی فرش در مقیاس کوچک در گلستان هم پیشنهادی است که باید توسط کارشناسان بررسی شود.

به گفته وی، محدودیتی در زمینه پرداخت تسهیلات به فرشبافان وجود ندارد و به دنبال ایجاد تحول و پویایی در فرش ترکمن هستیم.

خرید آنلاین فرش دستبافت ترکمن

دیگر مطالب

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

پربیننده ترین مطالب