سه شنبه, اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۳
spot_img
خانهاجتماعیپیش از مصاحبه استخدامی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

پیش از مصاحبه استخدامی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

شما اگر مصاحبه استخدامی در پیش دارید باید حواستان به نکات مهم و بزرگ باشد، باید لباس مناسب انتخاب کنید مطالعه ای روی رویه ی کار شرکت داشته باشید و با مخاطبین مجموعه برای گرفتن اطلاعات ارتباط بگیرید و رزومه خود را کامل کنید ولی همه چیز اینها نیست ، نکات ریزی که می بایست به آن دقت کنید چیست یا لحظات کوتاه تاثیر گذار قبل ازین ملاقات مهم کدام است؟

 

۱٫ با خودتان تمرین کنید:

حتی کسانی که بالاترین اعتماد بنفس ها را دارند، قبل از پا گذاشتن به اتاق مصاحبه مردد میشوند طبیعی است ! قرار است زمانی حدود نیم ساعت برشته شوید و خروجی آن تاثیر عظیمی روی زندگیتان خواهد داشت به دلیل همین شک ها خیلی ساده تمام کنترل خود را از دست میدهید و این جواب همان سوال است که چرا نمیتوانید شغل مورد نظر خود را بدست آورید.

سعی کنید با خودتان تمرین کنید
سعی کنید با خودتان تمرین کنید

 

۲٫ ظاهر خود را چک کنید:

شا می بایست حواستان به لباس پوشیدن، کفش، ساعت و آنچه ظاهر شما را ارائه میکند، باشد اما چیزهای کوچکی ممکن است اتفاق بیافتد که کسر شان بزرگی به حساب بیاید.

 

چک کردن ظاهر خود قبل از مصاحبه کاری
چک کردن ظاهر خود قبل از مصاحبه کاری

 

۳٫ به تنفس خود دقت کنید:

تنفس شما می تواند تاثیر بسیار زیادی روی اولین برداشت ها داشته باشد ممکن است تنفس شما تحت تاثیر قهوه های زیادی باشد که نوشیدید یا سیری که در وعده ناهار میل کرده اید این موارد بدون شک تاثیر ناخوشایندی خواهد داشت و شما را به خاطر دلایل سطحی در ذهن تثبیت میکند.

 

۴٫ زبان بدن و ژست مناسب تمرین کنید:

تمام مدت، معلم و والدین به شما گفته اند ” قوز کرده نباش” که در این موقعیت کاملا مفید است نباید آنقدر شل و ول باشید که به نظر شلخته و نا مرتب بیایید همانطور که نباید به خشکی و صافی چوب خشک باشید. راست و مرتب بنشینید، چانه خود را کمی بالا ببرید و به چشمان مسئول استخدام خود نگاه کنید.

 

۵٫ از آخرین اخبار مطلع باشید

احتمالا یک گوشی هوشمند دارید، خب از آن استفاده کنید همچنان که در اتاق انتظار نشسته اید عنوان خبرها را مرور کنید و ببینید در دنیا چه خبر است؟ چک کنید در این عناوین خبری هست که به نوعی به کار شرکتی که برای مصاحبه میروید مربوط باشد.

 

۶٫ بار دیگر رزومه خود را مطالعه کنید

شما قطعا رزومه خود را مثل کف دست بلد هستید ، اما این دلیل نمی شود که از مرور اجمالی و سریع آن قبل از پا گذاشتن به اتاق مصاحبه صرف نظر کنید بار دیگر به جزییات آن دقت کنید. بخش هایی که باعث افتخار شماست را انتخاب کنید و در مصاحبه روی آن ها تمرکز کنید.

 

اهمیت بالای مطالعه کردن رزومه کاری خود قبل از مصاحبه کاری
اهمیت بالای مطالعه کردن رزومه کاری خود قبل از مصاحبه کاری

 

دانلود نمونه سوالات مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش

 

۷٫ شب را خوب بخوابید:

هشت ساعت استراحت مفید شبانه در شب، قبل از مصاحبه میتواند تاثیر بسزایی در عملکرد مغز داشته باشد پس باید برای رسیدن به این موضوع هر کاری که لازم است انجام دهید.

 

هرگز شب قبل از مصاحبه کاری دیر نخوابید
هرگز شب قبل از مصاحبه کاری دیر نخوابید

 

۸٫ زمان کافی برای بودن در آنجا را در نظر بگیرید پس زود برسید:

کارهای روتین و متفرقه خود را طوری برنامه ریزی کنید، که زمان برای این شکل مسائل هم داشته باشید بیشتر سیستم های جی پی اس برنامه هایی برای نمایش راههای فرعی برای خلاصی از ترافیک های غیر منتظره دارند ، اگرچه گاهی گوینده این برنامه ها خود میتواند تبدیل به کابوسی تا رسیدن به مقصد شوند بویژه اگر تا اولین خروجی فاصله زیادی داشته باشید.

 

۹٫ در مورد پست شغلی پیشنهادی آماده کنید، چرا خود خوری میکنید؟

شما از قبل برای کار معینی تایید شده اید، درخواست شما پذیرفته شده است و در مرحله ورود به اتاق مصاحبه هستید. تنها چیزی که باید به آن توجه کنید این است که ناکارآمد به نظر نیایید لذا برای آمادگی بیشتر، از سازمان یا شرکت محل مورد نظر برای استخدامی اطلاعات لازم را بدست بیاورید و با سازمان و ساختار های پست های سازمانی آشنا شوید.

در صورتی که تمایل دارید حرفه ای بودن خود را نشان دهید، پیش از حضور در جلسه مصاحبه درباره سازمان، زمینه فعالیت، تعداد پرسنل، الزامات و ترجیحات، امکانات مشتریان، بازار و تاریخچه صنعت مربوط به آن اطلاعات کافی کسب کنید. جهت آمادگی بیشتر با کلیک کردن در اینجا نمونه سوالات مصاحبه استخدامی را تهیه و دانلود نمائید.

 

۱۰٫ سوالاتی را آماده کنید تا از مسئول گزینش مصاحبه بپرسید:

یادتان باشد شما آنجا نیستید که فقط به سوالات پاسخ دهید بلکه سوالاتی نیز بپرسید. در واقع بعضی مسئولان استخدام بیشتر از اینکه به پاسخ های شما به سوالات توجه کنند روی پرسش های شما تمرکز میکنند.

دیگر مطالب

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

پربیننده ترین مطالب