طنین جشن های مختومقلی فراغی ، اینبار در شهر ترک تبار رامیان استان گلستان

0
27

طنین جشن های مختومقلی فراغی ، اینبار در شهر ترک تبار رامیان استان گلستان

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان و دانش آموختگان ترکمن، مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی برای اولین بار در شهر رامیان در تاریخ 16 اردیبهشت سال جاری در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

جواد قربانی در مراسم نکوداشت 290مین سالروز شاعر شهیر ایرانی ترکمن در رامیان ضمن اشاره به اهداف برنامه های بزرگداشت مفاخر گفت: هدف از اجرای این برنامه ها و بزرگداشت مفاخر این است که ارادت خود را به آنچه که داشته و داریم نشان دهیم و برای کشور نمایان کنیم.

قربانی در ادامه افزود: اگر امروز نام این شاعر شهیر ایرانی ترکمن بر سر زبانها جاری ست و در ١۶ منطقه استان گلستان و در روز ٢٨ اردیبهشت مراسم بزرگداشت بر مزار او برگزار می شود مربوط به فعالیت های این شاعر بزرگ در دوران زندگی اش می باشد که در تاریخ ثبت شده است و از ویژگی های شاخص او دغدغه مندی اجتماعی و ظلم ستیزی و مقاومت در برابر ستمگران بوده است.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان همچنین خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، شخصیت ها و مفاخر و اندیشه های آنان را به نسلهای بعد معرفی نماییم.

یادآوری می‌شود، در کنار شعرخوانی و اجرای موسیقی؛ سخنرانی عبدالرحیم نیازی پژوهشگر و موسس بنیاد مختومقلی فراغی با محوریت معرفی شخصیت و تفکر این شاعر بزرگ و سخنرانی توسط حجه الاسلام اسکندریان در خصوص معرفی فضائل این شاعر شهیر ترکمن و برپایی نمایشگاه صنایع دستی شهرستان از دیگر رویدادهای این مراسم بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید